Jak Hrát Házenou

Obsah:

Anonim

Chcete-li hrát házenou, budete potřebovat uzavřený prostor, branku a míč určité velikosti. Míč lze házet, tlačit, zasáhnout jakoukoli částí těla, s výjimkou nohy pod kolenem. Cílem hry je hodit míč do brány soupeře.

Krok 3

Vyhoďte míč do brány soupeře a snažte se nepřekročit hranici šestimetrové zóny poblíž brány. Současně házejte, chyťte, udeřte, tlačte míč rukama, hlavou, tělem, stejně jako boky a koleny.

Krok 4

Brankář musí bránit bránu tím, že zasáhne míč jakoukoli částí těla, pohne se v brankovišti nebo jej nechá přímo se zúčastnit hry.

Krok 5

Hra se odehrává na dvou polovinách, jejichž trvání je půl hodiny. Přestávka mezi polovinami trvá 10 minut.

Krok 6

Pro hru házené je vybrána místnost o rozměrech 40 x 20 m a jako inventář je brána o rozměrech 3x2 m a míč o průměru 54-60 cm o hmotnosti 325-475 g (spodní hranice je stanovena pro ženy, horní hranice je pro muže).

Krok 7

V házené nejsou žádné remízy. Pokud je výsledek stejný, rozhodčí přidělí další polovinu nebo penaltu ve formě 5 výstřelů na bránu ze vzdálenosti 7 m. Míč můžete držet pouze tři sekundy. S míčem mohou běžet pouze tři kroky.